آیا قهوه برای کم کردن وزن خوب است یا نه؟

ممکن است قهوه با کاهش وزن ارتباط مستقیمی نداشته باشد؛ اما مصرف این نوشیدنی می‌تواند همراه با ورزش چربی سوزی به همراه داشته باشد.

قهوه و کاهش وزن

بیش از نیمی از بزرگسالان آمریکایی برای شروع یک روز خوب و پرانرژی از قهوه استفاده می‌کنند؛ و در طول روز برای مقابله با خستگی به قهوه متوسل می‌شوند.

قهوه حاوی محرک طبیعی کافئین و حاوی چندین عامل مکمل می باشد که دارای خواص آنتی اکسیدانی هست که از آسیب رساندن به سلولها جلوگیری کرده و به ‌سلامتی کمک می‌کنند.

این کافئین موجود در قهوه است که به کاهش وزن مرتبط است. این محرک می‌تواند اشتها را کم کرده و ترموژنز را القا کند. (اگر می‌پرسید، ترموژنز چیست باید بگویم، فرایندی ست که متابولیسم بدن را به شدت زیاد می‌کند و در نتیجه فرایند کالری سوزی بیشتر می‌شود.) از بین رفتن چربی با کافئین مرتبط است زیرا می‌تواند باعث اکسیداسیون چربی شود که این روش برای سوزاندن چربی بدن مفید می باشد.

در یک مطالعه موفقیت آمیزمحققان دانشگاه ناتینگهام انگلستان دریافتند که نوشیدن قهوه می‌تواند چربی قهوه‌ای را تحریک کند که کالری را بسوزاند.

پروفسور مایکل سیموندز، از دانشکده پزشکی دانشگاه ناتینگهام می‌گوید: در مطالعه منتشره در ژوئن ۲۰۱۹ در خبری اعلام کردند که این اولین بار است که تحقیقات نشان می‌دهد چربی قهوه‌ای در اثر نوشیدن قهوه تأثیر ‌گذارد است. بااین‌وجود، آزمایش‌های بیشتری برای اثبات یافته‌های اولیه لازم است.

بیشتر بخوانید: کافئین چگونه بر بدن تأثیر می‌گذارد؟

ورزش کردن اثرات قهوه را تقویت می‌کند.

نوشیدن یک فنجان قهوه یک ساعت قبل از ورزش به شما کمک می‌کند تا با قدرت بیشتری تمرین کنید، بنابراین کالری بیشتری را قبل از خستگی می‌سوزانید.

علاوه بر این، یک مطالعه در اکتبر سال ۲۰۱۴ در ژورنال فیزیولوژی کاربردی منتشرشده نشان داد که کافئین می‌تواند باعث ایجاد دوپامین، ماده‌ای شیمیایی شود که باعث ایجاد شادی می‌شود. این بدان معناست که شما فقط می‌توانید از تمرین خود لذت ببرید.

طبق گفته سازمان غذا و داروی، اکثر آمریکایی‌ها روزانه حدود ۲۷۰ کالری اضافی و قند مصرف می‌کنند، از جمله در قهوه شیرین که منجر به افزایش وزن می‌شود.

در حالی که یک فنجان قهوه فواید زیادی برای سلامتی دارد و می‌تواند عملکرد ورزشی شما را تقویت کند، هشدارهایی در مورد نوشیدن زیاد وجود دارد. طبق گفته سازمان غذا و دارو، یک فرد بالغ می‌تواند روزانه تا چهار فنجان قهوه بنوشد و خطرات سلامتی نداشته باشد.

ارسال نظر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *