اگر قصد راه اندازی و احداث کترینگ و آشپزخانه صنعتی و رستوران را داریم حتما از متخصصان امر، مشاوره بگیریم.

تاسیس یک کترینگ یا آشپزخانه ی صنعتی مانند سایر کسب و کارها نیاز به آگاهی شغلی ، پشتکار و تلاش ، شور و اشتیاق ، داشتن مهارت های لازم ، بررسی میدانی منطقه جهت انتخاب درست مکان و موقعیت رستوران  ، توجه به تراکم جمعیتی و تمرکز مراکز تجاری و اداری و همچنین تامین سرمایه یا تامین بودجه دارد. این کار هم سختی های و مشکلات خود را دارد . اکر قبل از وارد شدن به این مسیر ، اطلاعات کافی را کسب کرده باشید و آگاهانه و با مشاوره  آن را انتخاب کرده باشید می توانید موفق شوید و تجربه شیرین و هیجان انگیزی را داشته باشید در غیر اینصورت امکان دارد در همان سالهای اولیه رستوران با شکست مواجه شود

بنابراین حتما از راهنمایی و مشاوره افراد خبره و کارشناسان بهره بگیرید.

گروه تجهیز آریا با بهره گیری از نیروهای متخصص و سالها تجربه،در امر مشاوره، طراحی و تجهیز در کنار شما خواهد بود.

مراحل راه اندازی کترینگ

  • تهیه منو

اولین گام در راه اندازی صفر تا صد یک مجموعه رستورانی انتخاب موضوع و منو (کانسپت) مشخص و صحیح در موقیت مکانی (لوکیشن) مناسب می باشد. انتخاب صحیح این مهم، با بهره گیری از تجارب ارزشمند تیم اجرایی، کمک شایانی به راه اندازی یک بیزنس موفق می نماید.

شما با تهیه منو می توانید تخمین حدودی از فضای مورد نیاز ، تجهیزات لازم و درآمدتان داشته باشید . در تهیه ی منو سعی کنید برای سلایق مختلف ، غذاهایی را در نظر بگیرید . حتی اگر تخصص و مهارت شما در یک سری غذاهای خاص است حتما غذاهای ساده تری را در منوی خود لحاظ نمایید . مثلا برای کسانی که گیاهخوار بوده و از گوشت استفاده نمی کنند، سالادها و سایر غذاهایی که از گیاه و سبزیجات تهیه می شوند در منوی خود بگنجانید . نکته ای که باید به آن خیلی توجه داشته باشید مهارت شما در تهیه ی انواع غذاها به صورت همزمان است . منو را طوری تنظیم کنید که از پس تعداد سفارشات آن بر بیایید .

منوی ایرانی : شامل انواع پیش غذا و مزه، برنج و پلو ها، انواع سالاد و خورش ها، کباب ها، خوراک ها و انواع شیرینی ، دسر های سنتی و نوشیدنی های میکس طبیعی.

منوی فرنگی : برگزیده  انواع غذا های یک ملیت خاص با رسپی های اصلی و محلی مربوط به آن کشور یا منطقه، انواع پیش غذا و مزه، انواع سالاد و اردور، انواع خوراک های ملل با طبخ های متفاوت اعم از  گریل، رست فراید، سوته و … ، انواع شیرینی و دسر های بین المللی.

پس از اینکه منو را آماده کردید بابت کسب تسلط بر روی تکنیک های آشپزی ، مهارت ها ، زمان آشپزی و سرویس دهی ، حتما غذاهایی را که در منو درج کرده اید را بپزید و ضمن دعوت از اطرافیان و برگزاری مهمانی، نظر آن ها را بدون رودربایستی و صادقانه بپرسید . مواد غذایی مختلف را با هم ترکیب نموده و طعم های جدید خلق کنید . تا می توانید تا قبل از تاسیس کترینگ تمرین کرده و آزمون و خطا کنید . این کار باعث پیشرفت شما و افزایش تسلط و مهارت شما می شود .

 ۲-  تهیه مکان

انتخاب مکان (لوکیشن) مناسب برای راه اندازی کترینگ یکی از  مراحل مهم در این مسیر است . محل هایی که تراکم ادارت و شرکت ها و مراکز تجاری بالا است گزینه های خوبی هستند .  به تعداد و نزدیکی سایر آشپزخانه ها و کترینگ ها در آن منطقه توجه کنید . بهتر است راجع به اینکه آیا در این منطقه قبلا آشپزخانه ای بوده که با شکست روبه رو شده یا نه ، تحقیق کنید . ممکن است در این تحقیق به شما ثابت شود آن محل ، مناسب برای راه اندازی کترینگ نیست .

چنانچه می خواهید کترینگ را به عنوان یک شغل دائمی راه اندازی کنید حتما به فکر تهیه ی مکانی باشید که علاوه بر موقعیت محلی  مناسب ،  از نظر فضای فیزیکی لازم، امکان ایجاد ضوابط بهداشت محیطی، سیستم تهویه مناسب و عدم ایجاد مزاحمت برای همسایگان،  لوله کشی آب و گاز ، پارکینگ و … نیاز شما را برطرف کند  و اگر  قصد دارید علاوه بر تهیه و عرضه ی غذای بیرون بر ، فضایی برای سرو غذا داشته باشید باید فضایی که دارای یک سالن مستقل باشد را تهیه کنید .

۳-  کسب مجوزها

با توجه به ارتباط این شغل با سلامت مردم ، نیاز به کسب مجوزها و گواهینامه های مختلف زیر نظر وزارت بهداشت ، اماکن عمومی، اتحادیه مربوطه و مجوز تجاری مکان است . حتما مجوزهای لازم را کسب کنید . در صورت بی توجهی به این مساله مشکلات بزرگی در آینده گریبان گیر شما خواهد شد به گونه ای که حتی می تواند منجر به پلمپ شدن کترینگ شما شود.

۴-  تهیه تجهیزات کترینگ 

با توجه به منوی غذایی و ظرفیت تولیدی که در نظر گرفته اید اقدام به تهیه تجهیزات لازم بکنید . ورود تکنولوژی های جدید و پیشرفته همانند فرکانوکشن و بخارپز سوپر هیبرید و سالاماندر و کباب پزهای تابشی و …..باعث دگرگون شدن این صنعت گردیده است که در زمان و هزینه صرفه جویی قابل توجهی بوجود می آورد. با توجه به ورود تکنولوزی، لوازم آشپزخانه صنعتی و تجهیزات رستوران هر روز مدرن تر شده اند و این امرباعث سرعت آماده سازی،پخت و پز، سرو غذا، شست و شو و نظافت و شده که کاهش هزینه ها و از طرفی کاهش فضای فیزیکی مورد نیاز را بدنبال دارد..

بعنوان نمونه، جهت پخت برنج با ظرفیت ۱۰۰۰ پرس در هر شیفت کاری،

لذا با توجه به راندمان و هزینه بر بودن این نوع تجهیزات ، قبل از خرید مشاوره لازم را از متخصصان و تولید کنندگان بگیرید .

  ۵- وسیله ی حمل و نقل و دلیوری غذا

برای ارسال غذا از کترینگ به محل مشتری وسیله ای مناسب برای حمل و نقل در نظر بگیرید ، در اکثر مواقع یک موتور سیکلت که بر روی آن باکس حمل غذا  قرار می گیرد ، جوابگوی نیاز شما خواهد بود . اما  چنانچه حجم و تعداد غذای شما زیاد است  باید به فکر وسیله ی نقلیه مناسب تری باشید به گونه ای که باعث ارسال به موقع و منظم غذا  شود و بتواند گرمای آن  را حفظ کند. مثلا از وانت بار مسقف و کابین دار با تعبیه گرمخانه های برقی  و یا ون می توانید استفاده کنید که فضای کافی برای گذاشتن غذا و سایر وسایلی از قبیل قاشق و چنگال ، دستمال کاغذی و .. را داشته باشد .

۶- استخدام پرسنل

در بخش های مختلف کترینگ شما نیاز به استخدام پرسنل حرفه ای و ساده دارید . در هنگام استخدام کارمندان همیشه به دنبال ترکیبی از شخصیت و تجربه خوب و نیروی ماهر باشید. ممکن است اولویت شما این باشد  که خانواده و دوستان خود را استخدام کنید ، اما این کار را با احتیاط انجام دهید. همیشه داشتن افراد با تجربه و ماهر باعث پیشرفت و کسب نتایج بسیار بهتری می شود.حتما پس از استخدام آموزش های لازم را با استفاده از مربیان ورزیده ، به آن ها بدهید و وظایفشان را به آن ها شرح دهید . آنچه که مهم است هماهنگی و همکاری بین پرسنل برای ارائه خدمات در سطح عالی است . حتما این نکته را به پرسنل هایتان نیز یادآوری کنید .

۷-  تامین کنندگان

یکی از آیتم های تاثیر گذار بر کیفیت غذاهای شما استفاده از مواد اولیه تازه و مرغوب است . برای اطمینان از به موقع رسیدن و تازه بودن مواد اولیه غذایی حتما با تامین کنندگان قرارداد ببندید . البته در شروع کار تا زمانی که کارتان رونق بگیرد می توانید از عمده فروش های محلی استفاده کنید . توجه داشته باشید که با خرید خوب ، می توانید تا حد زیادی هزینه هاتون را کنترل کنید.

۸- بازاریابی

برای معرفی کردن خودتان ، چند هفته قبل از راه اندازی کترینگ ، شروع به بازاریابی کنید . شما می توانید در سایت های مرتبط که در مورد خدمات عروسی و تشریفات و یا معرفی رستوران ها فعالیت می کنند ، آگهی ثبت کنید . در شبکه های اجتماعی نظیر فیس بوک ، اینستاگرام و تلگرام کانال های تبلیغاتی ایجاد کنید . البته تبلیغات کلامی بهترین تبلیغ برای شماست . پس حتما سعی کنید در ابتدای کار ، غذاها و خدماتتان را به بهترین نحو به دست مشتریان خود برسانید .

ارسال نظر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *