راه اندازی کسب و کار خانگی با دستگاه میوه خشک کن

میوه خشک این روزها بسیار محبوب شده است و در مجالس و مهمانی‌ها کاربرد زیادی دارد به همین دلیل تولید میوه خشک به یکی از مشاغل خانگی پررونق در صنایع غذایی تبدیل شده است. در این مقاله تاسیس یک کارگاه میوه خشک کنی خانگی  را  با جزئیات بررسی می‌کنیم.

دستگاه‌های مورد نیاز :

دستگاه اسلایسر دستیدستگاه میوه خشک کندستگاه سلفون کش رومیزی

حداقل فضای مورد نیاز : ۱۲ متر

تعداد نیروی مورد نیاز : ۲ نفر

سرمایه مورد نیاز : ۶ میلیون تومان

دوره بازگشت سرمایه : ۳ ماه

به طور طبیعی اولین مرحله از کار میوه خشک کنی، شستشو و ضدعفونی محصولات است که معمولا برای شروع یک کسب و کار خانگی با دست انجام می‌شود ولی اگر مقدار زیادی میوه دارید و بودجه‌ی خوبی هم در اختیار شماست می‌توانید با دستگاه و وان شستشو میوه‌ها را بشویید.

مرحله بعدی هسته گیری میوه‌های هسته دار است. مناسب ترین وسیله برای شروع کار دستگاه هسته گیر اهرمی است که در کوتاه‌ترین زمان این کار را انجام می‌دهد. شما می‌توانید برای خروجی بهتر و با کیفیت تر محصول، یک دستگاه هسته گیر مناسب برای کسب و کار کوچک خود تهیه کنید.

در این مرحله نوبت به خرد کردن و تکه کردن میوه‌ها می‌رسد. دستگاه اسلایسر دستی بهترین انتخاب برای این کار است که میوه‌ها را یک دست و یک اندازه اسلایس و خرد می‌کند. شما کمتر از ۵۰۰ هزار تومان برای تهیه یک دستگاه اسلایسر دستی نیاز دارید.

حالا نوبت به اصلی ترین مرحله می‌رسد. دستگاه میوه خشک کن خانگی، مناسب‌ترین نوع خشک کن میوه برای شروع یک کسب و کار خانگی است. می‌توانید با دستگاه میوه خشک کن خانگی ۱۰ کشو کار خود را شروع کنید. قیمت این دستگاه خشک کن میوه خانگی آنقدر بالا نیست و می‌توانید با کمتر از ۴ میلیون تومان دستگاه با کیفیتی تهیه کنید. نحوه کار دستگاه میوه خشک کن و توضیحات کامل را در این لینک می توانید مشاهد کنید. ابتدا باید میوه‌ها را به طور جداگانه و بدون اینکه خیلی به هم چسبیده باشند بر روی سینی‌های دستگاه میوه خشک کن که یک لایه پلی اتیلن نسوز روی آنها پهن شده است، بچینید و پس از انجام تنظیمات دما و زمان مورد نیاز برای هر محصول، پروسه خشک شدن و تخلیه رطوبت میوه‌ها به صورت تمام اتوماتیک انجام می‌شود.پس از پایان زمان تنظیم شده، درب دستگاه خشک کن میوه را باز کرده و میوه‌های خشک شده آماده را از آن خارج کنید.

همین حالا برای مشاوره تخصصی رایگان درباره دستگاه‌های خط میوه خشک کن با کارشناسان گروه تجهیز آریا تماس بگیرید.

آخرین مرحله تولید میوه خشک، بسته بندی محصولات خشک شده است. با پر کردن ظرف های مناسب در وزنهای مورد نظر و کاور ظروف به وسیله دستگاه سلفون کش رو میزی  می‌توان کار بسته بندی را تکمیل کرد.

مراحل بالا تنها برای میوه قابل انجام است و برای خشک کردن سبزی کافی است پس از شستشو و ضدعفونی،سبزی‌ها را داخل دستگاه میوه خشک کن قرار داده و به راحتی توسط دستگاه خشک کن، خشک شوند.

امیدواریم با موفقیت در این زمینه و پس از گسترش کسب و کار خود بتوانید خط تولید میوه خشک کن و سبزیجات را راه اندازی کنید.

 

منبع: vitrinnet

ارسال نظر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *