مزرعه قهوه در ارتفاعات تانزانیا

قهوه‌ تانزانیا، عربیکا بر بلندی‌های کلیمانجارو
تولید قهوه از مهم‌ترین بخش‌های اقتصاد تانزانیاست و ۷۰درصد قهوه تولیدی این کشور را عربیکا و ۳۰% را روبوستا تشکیل می‌دهد.قهوه‌هایی که در بخش جنوبی تانزانیا کشت می‌شوند از شرایط بهتری برای خشک شدن برخوردارند و هم‌چنین دسترسی بهتری به امکانات حمل‌و‌نقل دارند که مزیت بزرگی به شمار می‌آید. چرا که بسیاری از انتقادها به نقص‌های قهوه‌ی تانزانیا به این موضوع بر می‌گردد که قهوه در کانتینرهای حمل، در تماس با بخار قرار می‌گیرد.سه مورد از شاخص‌ترین قهوه‌های تانزانیا عبارت‌اند از موشی، آروشا و کلیمانجارو که هر سه در تپه‌های کلیمانجارو در نزدیکی مرز کنیا کشت می‌شوند.

ویژگی‌های قهوه‌ تانزانیا

هفتاد درصد قهوه‌ی تولیدی تانزانیا عربیکا است که اغلب در ارتفاعات کلیمانجارو کشت می‌شود. درختچه‌های روبوستا نیز معمولاً در نزدیکی دریاچه‌ی ویکتوریا و در ارتفاعات پایین‌تر به چشم می‌خورند.

قهوه‌ تانزانیا، مانند قهوه‌ی کنیا، از اسیدیته‌ای شفاف، زنده و شراب-مانند برخوردار است و گاهی حتی با کمی تیزی همراه است. قهوه‌ تانزانیا طعمی قوی و پیچیده دارد و متوسط رو به بالاست که حالتی غلیظ و خامه‌ای به این قهوه می‌دهد. طعم‌یاد توت‌های شیرین را به وضوح می‌توان در قهوه‌ی تانزانیا حس کرد؛ طعمی میوه‌ای که گاهی طعم‌یاد چوب سرو نیز در آن یافت می‌شود.

ارتفاع رشد: ۱۴۰۰ تا ۱۸۰۰ متر بالاتر از سطح دریا
گونه‌های عربیکا: N&KP، کِنت، بوربون
دوره‌ی برداشت: جولای تا اگوست (در شمال تانزانیا)، آوریل تا مِی (در جنوب تانزانیا)

ارسال نظر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *