پنج ترفند برای گرفتن عکس‌هایی از هتل که فروشتان را چندبرابر می‌کند

برخی اوقات مدیران هتل عکس‌هایی را از هتلشان در فضای مجازی به‌اشتراک می‌گذارند که نه‌فقط کیفیت استاندارد را ندارد، بلکه به‌عنوان عکسی بد، حتی به اعتبار هتل هم لطمه می‌زند. بنابراین، به‌جای اینکه بارها امتحان کنید و خطر ارسال عکسی نامناسب به فضای مجازی را به‌جان بخرید، فقط چند دقیقه برای خواندن توصیه‌های ما وقت بگذارید. این ترفندهای ساده به بهبود روش‌های عکاسی‌تان کمک می‌کنند و خواهید آموخت چطور عکس‌هایی بگیرید که فروش هتل شما را چندبرابر خواهند کرد.

کاربرد این ترفندها در عکاسی، توجه مشتری را به هتل شما در فضای مجازی جلب می‌کند. هر اندازه مسافران وقت بیشتری را صرف تماشای عکس‌های هتل شما در سایت‌ هتل و رسانه‌های اجتماعی هتل کنند بهتر است. نپرسید چرا؟ چون روشن است اگر مسافران چیزی را که می‌بینند بپسندند، احتمال اینکه اتاقی در هتل شما رزرو کنند بیشتر است. فراموش نکنید پس از خواندن این ترفندها، بررسی کنید ببینید هتل شما در فضای مجازی چگونه به‌نظر می‌رسد؟ اگر از ظاهر آن راضی نیستید، عکس‌های بد هتل را با عکس‌های دیگری جایگزین کنید یا حداقل تا گرفتن عکس‌های خوب، عکس‌های بد را حذف بفرمایید.

پاکیزگی

اغلب این مسئله نادیده گرفته می‌شود؛ درحالی‌که اولین قدم برای عکاسی این است که اتاق تمیز و مرتب باشد. اجازه ندهید هیچ‌چیزی تمرکز بیننده را از هدف اصلی و طراحی اتاق منحرف کند.

اگر تمایل ندارید عکس‌های خود را زودبه‌زود عوض کنید، فناوری‌هایی مانند رایانه، تلفن یا ماشین را در عکس جای ندهید چون سرعت پیشرفت و تغییر این فناوری‌ها بالاست و وجود آنها در عکس، سریعاً تاریخ خاصی را به ذهن متبادر می‌کند و اعتبار عکس شما را زیر سؤال می‌برد.

نور

عکاس برجسته، مایک برونه (Mike Browne) توضیح می‌دهد که «مهم‌ترین نکته در عکاسی از فضای داخلی تصویربرداری از حالتی است که اتاق دیده می‌شود یا احساس می‌شود، البته در طبیعی‌ترین شکل ممکن». نورپردازی بی‌شک مهم‌ترین عنصر در عکاسی است. نورپردازیِ درست می‌تواند یک فضا را به‌طور کامل تغییر دهد. آنچه را که مسافران خواهان آن هستند درنظر بگیرید: آرامش، گرما و فضای باز. حواستان به سایه‌هایی باشد که نور طبیعی و چراغ‌های اتاق می‌‌توانند پدید بیاورند و درعوض، به‌دنبال روش‌هایی برای جای دادن نورپردازی اضافی برای روشن کردن این فضاهای تاریک باشید.

نورهای طبیعی نیز برای اینکه اتاق در بهترین حالت خود به‌نظر برسد مؤثر هستند. از نورپردازی مصنوعی که هاله‌ای آبی یا نارنجی در اتاق می‌اندازد بپرهیزید. به‌جای‌آن، برای عکس‌برداری در زمانی از روز برنامه‌ریزی کنید که نور بیشینه طبیعی در آن فضا وجود دارد. زمان تصویربرداری از فضای داخلی یا امکانات بیرونی هتل، نورپردازی بیشینه در فاصله زمانی‌ای که عکاسان حرفه‌ای به آن «ساعت طلایی» می‌گویند در دسترس است. این زمان دو بار در روز رخ می دهد: اندکی پس از طلوع آفتاب و درست اندکی قبل از غروب خورشید.

ویرایش

فرایند پس از عکاسی هم به اندازه فرایند آماده‌سازی برای عکاسی و خود عکس مهم است. استفاده از ابزارهای مناسب برای ویرایش عکس می‌تواند حتی برخی از عکس‌هایتان را که ظاهراً اصلاح‌ناپذیرند بهبود ببخشد. خوشبختانه لازم نیست برای تهیه و خرید نرم‌افزارهای حرفه‌ای ویرایش عکس جانفشانی کنید. گزینه‌های رایگانی در بازار مثل ویرایشگر پیکسلر (Pixlr Editor and Express) وجود دارند. این گزینه‌ها جعبه‌ابزاری از ویژگی‌ها و ترفندهای ابتدایی دارند که به شما اجازه می‌دهد عکس‌های به‌شدت تار را شفاف کنید، اصلاحاتی در رنگ‌ها انجام دهید و با نور بازی کنید. طبیعتاً شما سر و کار چندانی با ابزارهای هنری یا فیلترهای عکاسی و افکت‌گذاری ندارید. این نکته را در ذهن نگه دارید که تصویر نهایی هنوز باید مشخصاً طبیعی و برابر اصل اتاق باشد.

زاویه

تمرکز کنید و با موضوع عکاسی درگیر شوید. زمانی‌که از فضای داخلی عکاسی می‌کنید، ممکن است موانع بسیاری وجود داشته باشند که موجب شوند اندازه اتاق بسیار کوچکتر به‌نظر برسد. دیوارها بزرگترین مقصر وقوع این امر نامطلوب هستند. برای جلوگیری از این مسئله، عکاسی ازخلال در اتاق با لنز زاویه‌ باز را امتحان کنید که بتوانید فضای بیشتری را در عکس نمایش دهید. در ذهنتان هریک از عکس‌ها را مجسم کنید و خلاقانه وسایل موجود در اتاق را ترکیب و تنظیم کنید. به‌خاطر داشته باشید اکنون این شما هستید که کنترل هر چه را که ناظر می‌بیند در دست دارید. از خود بپرسید: آیا سعی می‌کنی روی دسترسی اتاق‌خواب به بالکن مانور بدهی؟ می‌خواهی فضای دلنشین اتاق نشیمن را به‌نمایش بگذاری؟ اگر زمانی پیش آمد که فقط به تصاویر اندکی دسترسی داشتید، با تقطیع عکس‌ها (crop) می‌توانید نقطه کانونی عکس را دستکاری کنید. ابزارهایی که در بالا ذکر شد، به شما برای تقطیع عکس و همچنین صاف کردن و تنظیم عکس‌هایی که تراز نیستند کمک خواهند کرد.

وضوح تصویر

آخرین و ساده‌ترین ترفند ما حفظ وضوح تصویر است. وضوح تصویر به تعداد پیکسل‌های عکس مربوط می‌شود. عکس‌هایی با وضوح تصویر بالا در بسیاری از تارنماهای جستجوگر ترجیح داده می‌شوند. این به آن سبب است که هر اندازه پیکسل‌های تصویر بیشتر باشند، زمانی‌که‌ عکس به‌صورت برخط تغییر اندازه پیدا کرد هنوز واضح‌ خواهد بود. با دوربینی خوب (حتی در گوشی هوشمندی با کیفیت بسیار بالا) و یک سه‌پایه، می‌توانید تصویری واضح بگیرید که کاملاً حرفه‌ای باشد. برای ارسال به فضای مجازی، توجه کنید که تصویر حداقل ۲۰۰۰ پیکسل باشد.

درپایان، به‌خاطر داشته باشید اصلاً لازم نیست بهترین تجهیزات عکاسی را برای تصویربرداری از هتل بخرید، فقط کسب عادت‌هایی حرفه‌ای و آموزش چشمی مجرب برای بهترین عکاسی کافی است.

ارسال نظر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *