برای اولین بار در مشهد: کارگاه عملی مکانیک، تعمیر و ‌نگه‌داری اسپرسو ساز

دوره تخصصی مکانیک، تعمیر و نگه‌داری دستگاه‌های اسپرسو ساز

آشنایی با مکانیک و نحوه‌ی عملکرد دستگاه‌های اسپرسو ساز امروزه دیگر یکی از مهارت‌های پایه‌ای و ضروری برای باریستاها و مدیران کافه‌ها به‌حساب می‌آید. آن‌چه معمولا در دوره‌های قهوه و باریستا آموزش داده می‌شود، عمدتا به تنظیمات اولیه‌ی دستگاه به‌منظور عصاره‌‌گیری اسپرسو و فوم دادن شیر محدود می‌شود. در این کلاس‌ها معمولا فرصتی برای پرداختن به جزئیات مکانیک و چگونگی عیب‌یابی اسپرسوسازها در اختیار مدرسان نیست. از طرف دیگر باریستاها باید با آناتومی ماشین اسپرسو ساز آشنا باشند، بدانند انواع دستگاه‌های اسپرسو از نظر تکنولوژی و امکانات چه تفاوت‌هایی با هم می‌کنند و بتوانند در صورت بروز مشکل، عیب‌یابی اولیه‌ی دستگاه را انجام دهند. بدون تردید مهارت عیب‌یابی و آشنایی با مکانیک این دستگاه‌ها می‌تواند جزو برتری‌های رقابتی یک باریستا در فضای کسب‌وکار کافه‌های امروز محسوب شود. همین نیاز بازار، گروه تجهیز آریا را به فکر طراحی و ارائه‌ی این کارگاه آموزشی انداخت که برای اولین بار است با چنین سرفصل‌هایی در مشهد برگزار می‌شود.

این کارگاه به‌صورت ترکیبی – تئوری و عملی – طراحی شده و در آن شرکت‌کنندگان از اساس با چگونگی کارکرد یک اسپرسو ساز حرفه‌ای آشنا می‌شوند و در طول دوره، یک بار به‌طور کامل کلیه‌ی قطعات یک دستگاه اسپرسو را باز می‌کنند و می‌بندند.

سرفصل‌های کارگاه مکانیک، تعمیر و نگه‌داری اسپرسوساز:
× تاریخچه‌ی تحول مکانیک دستگاه‌های اسپرسو طی ۱۰۰ سال اخیر
× تکنولوژی‌های اسپرسوساز: تک‌جوشانه (single boiler)، دوجوشانه (dual boiler) و چندجوشانه (multi boiler)
× نصب صحیح و اصولی دستگاه اسپرسو
× شناخت و تنظیمات اولیه‌ی اسپرسو ساز
× تئوری مکانیک و الکترونیک دستگاه‌های حرفه‌ای
× عیب‌یابی اولیه‌ی دستگاه و رفع مشکل
× تصورات نادرست درباره اسپرسو ساز
× تعمیر و نگه‌داری‌های دوره‌ای
× تمیزکاری اصولی اسپرسو ساز
× باز و بست دستگاه اسپرسو

زمان
۲۵ و ۲۶ آبان  ماه ۹۸

این دوره برای چه کسانی مناسب است؟
باریستاها، مدیران و سوپروایزرهای کافه‌ها، علاقه‌مندان به حرفه‌ی تعمیر و نگه‌داری اسپرسوساز، تکنسین‌ها و نصاب‌های دستگاه‌های اسپرسو

گواهی‌نامه
شرکت‌کنندگان در پایان این دوره  گواهی‌نامه‌ی کارگاه آموزشی «مکانیک، تعمیر و نگه‌داری اسپرسوساز» را دریافت خواهند کرد.

مدرس دوره
محسن آزادی دانش‌آموخته‌ی کارشناسی ارشد مکانیک از دانشگاه صنعتی شریف است. او سال‌ها به‌طور حرفه‌ای به مطالعه و تحقیق در خصوص مکانیک دستگاه‌های اسپرسوساز اشتغال داشته و به‌صورت تمام‌وقت خدماتی مانند تعمیر، نصب، نگه‌داری، عیب‌یابی، و نظارت فنی برای برندهای مختلف دستگاه‌های اسپرسوساز در ایران ارائه داده است. مهندس محسن آزادی همچنین در چندین دوره‌ تخصصی آناتومی دستگاه‌های اسپرسوساز شرکت کرده است.

ارسال نظر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • محمد رضا خازنی فر گفت:

    من یه باریستا هستم و میخواهم تویه کارم پیشرفت کنم