عیب یابی فر آشپزخانه

باید بپذیریم که فرهای آشپزخانه و خصوصا فر پیتزا بخش جدانشدنی از رستوران فست فود شما هستند. در ضمن اگر فر کار کند، تجارت شما هم از کار می افتد.

اکثر فرهای ریلی آن قدر عرض دارند تا بتوانند ۲ دو پیتزای بزرگ را در کنار هم بپزند. معنایش این است که برای آن که فر ریلی را به راحتی در رستوران خود قرار دهید، به فضای نسبتا زیادی نیاز دارید. در واقع فضای مورد نیاز حدودا ۴.۲۵ متر مکعب است. اگر در فست فود خود فضای زیادی در اختیار دارید، آن گاه فر ریلی بهترین انتخاب است.

فرهای ریلی یک پلترفرم پخت پیوسته دارند که بر حسب سرعتی که پیتزا درست می کنید، به همان سرعت پیتزا را برای شما می پزد. وقتی که پیتزا را روی نوار نقاله آن می گذارید، فر ریلی باقی کار را با کشیدن پیتزا از طریق یک دمای مشخص در سرعت تنظیم شده توسط شما انجام می دهد. برخی از مدل ها حتی دارای ۳ الی ۴ فر ریلی روی هم چیده شده هستند تا سرعت پخت چندین برابر شود. زمان کل پخت هم حداکثر ۴ الی ۵ دقیقه می باشد. هم چنین از آن جایی که پیتزاها از زیر یا درون المنت های حرارتی پیوسته عبور می کنند، هیچ زمانی برای بازیابی حرارتی هدر نمی رود.

حال اگر روزی اشکالی در فر پیتزای شما ایجاد شد، از کجا بفهمیم ایراد از کجاست؟ به این سه نکته توجه کنید:

مشعل پیلوت روشن نمی ماند: اصلی ترین دلیل آن مشکل ترموکوپل است. اول از همه مطمئن شوید که آیا ترموکوپل مستقیما در مشعل قرار دارد؟ اگر نیست، ترموکوپل به اندازه کافی داغ نمی شود تا سوپاپ اطمینان را باز کند. اگر ترموکوپل در جای درست خودش بود و هم چنان مشکل حل نشد، دیگر باید آن را عوض کرد.

مشکل ترموستات: اگر فر پیتزای شما به دمای مطلوب نمی رسد یا به شدت داغ می شود اصولا مشکل به ترموستات برمی گردد که حال یا خراب است یا کالیبره نیست. برای چک کردن، یک ترمومتر (نوعی که می دانید دقتش چقدر است) در فر قرار دهید و ترموستات را در یک دمای دلخواه تنظیم کنید. اگر شعله فتیله قبل از رسیدن به دمای مورد نظر خاموش شد یا اگر ترمومتر دمایی کاملا متفاوت نشان داد (مثلا با اختلاف ۵ الی ۱۰ درجه)، نشان می دهد ترموستات باید کالیبره شود. برای این کار به راهنمای دستگاه رجوع کنید.

لوله مویین باید عوض شود: اگر شما ترموستات را عوض کردید و فر حرارت نامتوازن می داد، احتمالا مشکل در جایگیری حباب است. در انتهای لوله مویین، گیره هایی وجود دارند که لامپ را محکم در جای خود قرار می دهند. این لامپ مسئول موزون نگه داشتن دمای فر است. اگر این لامپ درست در جای خودش قرار نگرفته یا آزاد باشد، حرارت فر هم نامتوزان خواهد بود.

ارسال نظر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *