چه چیزهایی را هنگام کار کردن به‌عنوان باریستا نپوشیم

کار کردن در یک کافی‌شاپ، می‌تواند به‌عنوان کاری پرزرق‌وبرق دیده شود و به‌صورت غیرمستقیم با فشن در ارتباط باشد. بااین‌حال، این کار دقیقاً آن‌گونه که به نظر می‌رسد، نیست. مشتری‌ها معمولاً به کافی‌شاپ می‌روند تا مقدار کافئین موردنیازشان جهت سروکله زدن با فعالیت‌های مختلف روزانه را تأمین کنند. نوشیدن نوشیدنی که برای آن‌ها، آن‌هم توسط یک باریستای حرفه‌ای آماده شده است، مسلماً گزینه بهتری نسبت به نوشیدن قهوه‌ای است که از سوپر مارکت خریداری کرده‌اند یا توسط یک دستگاه قهوه ساز درست شده است.
قدم زدن در یک کافی‌شاپ، کماکان تجربه‌ای خوشایند و متفاوت است. وقتی مردم برای یک دلیل مشترک یعنی کیفیت، به کافی‌شاپ می‌روند، اغلب یک اتمسفر احساسی مثبت قابل‌لمس، در این مکان‌ها حکم فرماست. مشاهده زبان بدن مردم، وقتی بوی قهوه تازه را استشمام کرده و این بو و فضا برایشان نوعی هیجان و لبخند را به ارمغان می‌آورد تأییدکننده هر آن چیزی است که ما درباره محیط کافی‌شاپ بیان می‌کنیم.
با این توضیحات کار کردن به‌عنوان یک باریستا، بدان معناست که در تمام طول روز، از اولین سرویسی که ارائه می‌دهید تا آخرین آن‌ها، کیفیت در همان حد پایدار و مناسب خود باشد. تنظیم کردن دستگاه اسپرسو و آسیاب قهوه مسئله‌ای بسیار حیاتی است. این کارهای خاص، هیچ‌وقت توسط مشتریان درک نخواهند شد. می‌پندارند که هیچ نیازی به ایجاد تغییر در تنظیمات فعلی نیست و کار خودبه‌خود و بدون اختلال به جلو پیش خواهد رفت.
کار کردن با قهوه (دانه‌های آن)، شیر و پودر شکلات به این معناست که در انتهای روز، محل کارتان احتمالاً مکانی به‌هم‌ریخته و کثیف خواهد بود، مخصوصاً اگر بی‌وقفه در حال ارائه خدمت باشید.
در این کار، زمان‌هایی خواهد رسید که هیچ‌وقتی برای جارو کردن زمین و خشک کردن شیرها، هنگام ارائه سرویس، نداشته باشید؛ بنابراین پوشیدن لباس‌های طراحان که می‌تواند گران‌قیمت نیز باشد و کفش‌های رو باز مانند صندل و دمپایی، برای این کار گزینه‌های مناسبی نخواهند بود.
باریستا بودن فقط در ایستادن و فشردن یک دکمه خلاصه نمی‌شود و نیازمند مهارت‌ها و الزاماتی است. خیلی بیشتر از آنچه مردم می‌پندارند. در گذشته باریستاها با یک لباس سفید و پاکیزه و شلوارهایی روشن، صبح زود، به سر کار می‌رفتند؛ اما تصوری که از عصر آن روز می‌توانید داشته باشید کاملاً متفاوت از صبح همان روز خواهد بود. همان‌گونه که احتمالاً در جریان هستید رهایی از لکه‌های سمج قهوه به این سادگی‌ها نیست.
در حالت ایدئال، کمد لباس یک قهوه ساز بایستی شامل لباس‌هایی با رنگ خنثی باشد (لباس‌ها دارای رنگ‌های خیلی روشنی نباشند.)
جین‌های مشکی می‌توانند گزینه‌های مناسبی باشند، اما مسلماً کم‌هزینه نخواهند بود. این مسئله تقریباً مشابه زمانی است که شما یک دفتر کار/فروشگاه را خریداری کرده و دستی به سر و روی دارایی جدید خود می‌کشید. در این زمان شما به لباس‌هایی مناسب جهت تکمیل کار خود نیاز دارید.
بسیاری از مواقع شما یک باریستا را با پیش‌بند مشاهده می‌کنید، چراکه استفاده از پیش‌بند، ساده‌ترین و بهترین روشی است که می‌توان از آن برای حفاظت از خود و لباس زیر آن در مقابل لکه‌ها و پاشیدن شیر داغ و یا دیگر محتویاتی که مورداستفاده قرار می‌گیرد بهره برد.
باریستا بودن از جهتی به معنی کثیف شدن در جهت انجام کاری مثبت است!!!

ارسال نظر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *